Skip to content

Spor Çantası Kaç Litre Olmalı?

  • by Nors | Focus on Life

Spor Çantası Kaç Litre Olmalı?

Spor çantalarını çoğumuzun günlük spor aktivitesi esnasında yanında taşıması gereken aksesuarlardır. Spor salonuna giderken yanınızda olması gereken tüm eşyaları tek bir çantaya koyabilmek herkesin isteğidir. Bu nedenle spor çantaların hacmi, yedek kıyafet, havlu, su, ayakkabı gibi spor malzemelerini içerisine alacak genişlikte olmalıdır. Günlük çantalardan farklı olarak spor çantaların hacminin daha geniş olması gerekir. Bu da yaklaşık 30 litre veya 40 litreye denk gelmektedir. Günlük bir sırt çantasıyla spora gidilemez mi? Elbette gidilebilir. Fakat ağzına kadar dolu, aradığınız bir eşyayı bulmak için uzun vakitler harcayacağınız bir çantadansa, elinizi attığınızda ihtiyacınız olan eşyanızı kolaylıkla bulabileceğiniz spor çantaları tercih edeceğinizi tahmin edebiliyoruz. Bu nedenle spor çanta alırken kaç litre olduğuna mutlaka göz atmalısınız. Günümüzde spor çantalar 15 litreden başlıyor, elbette 70 litreye kadar da çıkabiliyor. Fakat burada önemli olan nokta kendiniz ve spor malzemeleriniz için en doğru hacimli spor çantayı seçebilmek. Fazla büyük veya fazla küçük bir spor çanta, size kolaylık sağlamaktan çok zorluk çıkaracaktır.

Spor Çantası En Az Kaç Bölmeli Olur

Spor Çantası En Az Kaç Bölmeli Olur?

Spor çantalar en az 2 bölmeli olmalıdır. Spor yaptığınız esnada sık sık terlersiniz, bu da ne kadar kaliteli olursa kıyafetlerinizin bir miktar ıslanacağı veya nemleneceği anlamına gelir. Islak kıyafetlerinizle kuru kıyafetlerinizin yan yana spor çantanızın içerisinde olması çok da isteyeceğiniz bir durum değildir. Spor çantanızın içerisine kuru kıyafetlerinizi koymuyorsanız dahi, uzun süre kapalı bir çantada kalan nemli veya ıslak kıyafetlerin yayacağı kokuyu tahmin etmek güç değildir. Bu nedenle spor çantalar en az 2 bölmeye sahip olmalıdır. Bunun bir başka sebebi ise, ayakkabılardır. Spor çantanızın bir ayakkabı gözü yoksa, ayakkabılarınızın altında kalan kirli bölüm kıyafetleriniz veya havlunuzla birlikte bir çantada yer aldığında daha fazla kirlenecek ve hatta belki çıkmayan lekelere sebep olacaktır.

Valknut Spor Çantası-CoalEn Kaliteli Spor Çanta Kumaşı Hangisi?

Kaliteli spor çantalar kumaş türü ne olursa olsun sizi yarı yolda bırakmayacak türde olmalıdır. Spor çantalar deri veya koton kumaştan üretilmiş olabilirler, her iki kumaş türü de kesinlikle işlevsel ve kalitelidir.

 

Valknut Spor Çantası-Coal model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

Spor Çantalar Su Geçirir Mi?Valknut Spor Çantası-Brick

Spor çantalar, işlevleri gereği su geçirmemelidir. Fakat kalitesiz çantalarda bu özellik bulunmayabilir. Bu nedenle spor çanta satın alırken su geçirip geçirmediğini mutlaka öğrenmelisiniz.

 

Valknut Spor Çantası-Brick model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

Share:

Older Post Newer Post

Ücretsiz Kargo

Nors.com.tr ‘deki 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Hızlı Teslimat

Hızlı gönderim ile siparişleriniz en kısa sürede sizlere ulaşır.

Kolay İade

Satın almış olduğunuz ürünleri 30 gün koşulsuz iade hakkına sahiptir.