Skip to content

Sırt Çantası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • by Nors | Focus on Life

Sırt Çantası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sırt çantası günlük kullanımda herkesin kurtarıcısı haline gelmiş önemli bir aksesuardır. Hem kadınların hem de erkeklerin kullanabildiği sırt çantaları, renk, model ve kumaş seçenekleriyle akılları bulandırabilir. Bu nedenle sizlerle sırt çantası seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair birkaç öneri paylaşacağız.

  • Kumaş kalitesi, tüm çantalarda dikkat edilmesi gereken ilk noktadır. Kalitesiz deri çantaların kaplamaları kısa süre sonra atar ve ürün artık hem işlevsiz hem de kullanılamaz hale gelir. Bu nedenle sırt çantası seçerken kumaş kalitesini hissetmek oldukça önemlidir.
  • Kapasite, bir sırt çantasının iç hacmidir. Litre ile ölçülen sırt çantası hacimleri, ihtiyacınıza uygun çantayı seçebilmeniz adına üreticiler tarafından belirtilmektedir. Hangi amaçla sırt çantası kullanacağınızı belirledikten sonra ilk adım, size ve ihtiyacınıza uygun hacimli çantayı bulmaktır.
  • Taşıma kolaylığı, her sırt çantasının sahip olması gereken özelliklerden birisidir. Omuzlarınıza yerleştirilmek üzere hazırlanan sırt çantası şeritlerine ek olarak elde taşımak için küçük bir aparat bulunması sırt çantanızı, omuzlarınız yorulduğunda elinizde taşımanıza olanak sağlayacaktır.
  • Ayarlanabilir kayışlar, artık neredeyse tüm sırt çantalarının ortak özelliklerinden birisidir. Yine de sırt çantanızı alırken, omuz kayışlarının ayarlanabilir olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde sırtınızdaki ağırlık dengeli olarak dağılmayacak ve sırt çantası taşımak rahatlıktan çok sizin için bir eziyete dönüşecektir.

Sırt Çantası Kumaş Çeşitleri Nelerdir

Sırt Çantası Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Sırt çantaları, farklı tarzlara yönelik farklı kumaş türlerinden üretilebilmektedir. Deri, pamuklu, koton, denim kumaş olabilen sırt çantalarının dayanıklılıkları da kumaş türleriyle doğru orantılı olarak değişmektedir.

Brixton Sırt Çantası-PineSırt Çantasında En Fazla Ne Kadar Ağırlık Taşınmalı?

Çantanızın hacmi, taşıyabileceğinizden daha büyük olabilir. Özellikle büyük çantalarda, ne kadar ağırlığın sağlıklı biçimde taşınabileceği değil ne kadar çok eşyanın sığdırılabileceği gündeme gelir. Fakat uzun süre taşınan ağır bir sırt çantası, sırt, bel ve boyun ağrılarına sebep olmaktadır. Taşıyabileceğiniz ağırlık, kilo ve boyunuzla orantılıdır. Bu nedenle herhangi bir sırt çantasına konabilecek ağırlık, kişiye göre değişebilir.

 

Brixton Sırt Çantası-Pine model ürünümüzü hızlıca satın almak için tıklayın.

 

 

En Şık Sırt Çantası Modelleri Nelerdir?Mag Midi Sırt Çantası - Brick

Son dönemde artan özel tasarım sırt çantaları modası, kaliteli sırt çantalarını geri plana itmiştir. Fakat uzun ömürlü ve rahat bir sırt çantasının yerini hiçbir ürün tutamaz. Nors.com’da her renk ve modelini bulabileceğiniz Brixton Sırt Çantası, Highway Sırt Çantası ve Mag Sırt Çantası modelleri hem tasarım özgünlüğü hem de kalite anlamında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi sırt çantası modelleridir.

Antik kaplamalı aksesuarlara sahip olan Mag Midi Sırt Çantası - Brick model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

Share:

Older Post Newer Post

Ücretsiz Kargo

Nors.com.tr ‘deki 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Hızlı Teslimat

Hızlı gönderim ile siparişleriniz en kısa sürede sizlere ulaşır.

Kolay İade

Satın almış olduğunuz ürünleri 30 gün koşulsuz iade hakkına sahiptir.