Skip to content

Pamuklu Tişört Nasıl Anlaşılır?

  • by Nors | Focus on Life

Pamuklu Tişört Nasıl Anlaşılır?

Seçtiğiniz tişörtün kumaşının pamuklu olup olmadığını anlamanın birkaç yolu bulunur. Fakat denemden hemen önce tişört etiketinde yer alan bilgi kısmına göz atmalısınız. Etiketlerde genellikle tişörtün üretildiği kumaş türüne dair bilgiler yer alır. Bu bilgilerden faydalanarak tişörtünüzün pamuklu kumaştan üretilip üretilmediğini kolayca anlayabilirsiniz. Eğer etikette herhangi bir bilgi bulunmuyorsa veya etikette pamuklu olduğu belirtilmiş olmasına rağmen şüpheleriniz varsa, evde deneyebileceğiniz ilk yöntem yakma yöntemidir. Tişörtünüzün herhangi bir yerinden alacağınız küçük bir iplik parçasını çakmak yardımıyla yakarak, kokusunu kontrol edebilirsiniz. Yanmış kağıt kokusunun yanı sıra gri bir kül görüyorsanız, bu pamuktan kaynaklanmaktadır ve elinizde tuttuğunuz tişört pamuklu kumaştan üretilmiştir.

Pamuklu tişört esneme yapar mı

Pamuklu Tişört Esneme Yapar Mı?

Pamuk esnek, dayanıklı bir bitkidir. Pamuktan üretilen kumaşlar da esnek bir yapıya sahiptir. Fakat pamuklu kumaştan üretilen giyim ürünleri, sık dokunduğu takdirde iplik esneme yapsa dahi tişörtünüzün kumaş dokusu bozulmayacaktır. Seyrek dokunmuş pamuklu kumaş, esneme payının çok daha fazla olduğu anlamını taşımaktadır. Günümüzde tişört, elbise, pantolon gibi giyim ürünlerinde pamuklu kumaşın yanı sıra viscon, polyester gibi kumaşlar da kullanılır. Bu kumaşlar kıyafetlere daha geniş bir esneme payı kazandırırlar. Sık sık aynı yerden esnetilen tişörtlerde, bir süre sonra iz oluşum göze çarpar.

%100 Pamuklu Kumaş Sağlıklı Mıdır?

Basic Beyaz Kadın TshirtPamuk, tüm dünyada en sağlıklı kabul edilen tekstil malzemesidir. Ciltle teması yumuşak biçimde gerçekleşen pamuk, deriye herhangi bir zarar vermez. Aksine cildin yumuşak bir şekilde sarılmasını sağlayarak sizi en sağlıklı şekilde giyinmeye yönlendirir. Özellikle bebek giyiminde %100 pamuklu kumaştan üretilen giyim ürünleri tercih edilmelidir. Farklı kumaş türlerinin alerjik reaksiyonlara sebep olabildiği bilinmektedir. Bu reaksiyonlar yetişkinlerde de görülebilir. Cilt özelliklerinizi tanıyarak seçeceğiniz tişört ve benzeri giyim ürünlerinde doğru kumaş tercihi yapmak sağlığınız açısından oldukça kritiktir. Çünkü çoğu zaman yetişkinler için üretilen giyim ürünlerinde pamuklu kumaşlara ek olarak farklı kumaş türlerine de yer verilmektedir.

 

%100 pamuklu  Basic Beyaz Kadın Tshirt model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

Pamuklu Tişörtler Serin Tutar Mı?

Basic Vişne Kadın TshirtPamuklu kumaş, en sık yaz aylarında tercih edilir. Bunun sebebi pamuğun nemi hapsetme kapasitesinin yüksek olması ve terlemeye izin vermemesidir. Bir başka neden ise dokuma tekniği sebebiyle, giyilen pamuklu ürünlerin ısıyı dışarı aktarması ve serin tutmasıdır.

 

 

%100 pamuklu Basic Vişne Kadın Tshirt model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

Share:

Older Post Newer Post

Ücretsiz Kargo

Nors.com.tr ‘deki 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Hızlı Teslimat

Hızlı gönderim ile siparişleriniz en kısa sürede sizlere ulaşır.

Kolay İade

Satın almış olduğunuz ürünleri 30 gün koşulsuz iade hakkına sahiptir.