Skip to content

Kaliteli Tişört Nasıl Anlaşılır?

  • by Nors | Focus on Life

Kaliteli Tişört Nasıl Anlaşılır?

Tişörtte kalite, kumaşla bağlantılıdır. Kaliteli bir kumaş uzaktan dahi kendisini belli ederken kalitesiz bir kumaşı anlamak için birkaç yöntem uygulanması gerekir. Kaliteli kumaşlar, kendiliğinden doğru şekli alabilirler. Eğer seçtiğiniz tişört yüksek ısıda şekillendirilmişse kısa bir süre sonra bu formunu kaybedeceği anlamına gelir. Bunu anlayabilmek için tişörtün bir parçasını avcunuzun içerisine alıp buruşturabilir ve kumaşın şeklinin bozulup bozulmadığına bakabilirsiniz. Eğer kumaş kırışıyorsa, elinizdeki ürün kalitesiz bir kumaştan üretilmiş demektir. 
Kaliteli tişörtü anlamanın bir diğer yolu ise kumaşın dokunma sıklığını gözden geçirmektir. Eğer kumaş seyrek dokunmuşsa, birkaç yıkama sonra tişörtünüzün formunun bozulduğuna tanıklık edebilirsiniz. Kumaş dokuma sıklığını görebilmek için seçtiğiniz tişörtün bir kısmını iki elinizle iki farklı yöne doğru hafifçe, tişörte zarar vermeden çekebilirsiniz. Çekme işlemini yaptığınızda dokumaların araları açılıyorsa, elinizdeki tişört maalesef seyrek dokunmuş bir kumaşa sahip demektir. 

 


Tişört İçin Hangi Kumaş En İyisidir?  

Tişörtler, yaz aylarında sık tercih edilen giyim ürünleridir. Bu nedenle teri hapsedebilecek, vücut sıcaklığını korumaya yardımcı olacak kumaş türlerinden üretilmelidir. Bu özelliğiyle bilinen ve tişört dendiğinde akla ilk gelen kumaş çeşidi pamuktur. Fakat pamuklu kumaş, uzun yıllar çamaşır makinesinde yıkandığında zarar görebilir. Bu nedenle yoğun olarak pamuk, az miktarda polyester içeren kumaş türlerinden üretilmiş tişörtler hem sağlıklı hem de dayanıklı ürünler olacaktır. 

 

Basic Loose Vişne Erkek TshirtTişört Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tişört alırken dikkat edilmesi gerekenler: 
Öncelik tişört kumaşının kaliteli olmasıdır. Pamuklu, pamuk ve polyester karışımı kumaşlar tişörtler için en iyi tercihtir. 
Kumaş kalitesinden sonra dikiş kalitesi ön plana çıkar. Alacağınız tişörtün dikiş yerlerini kontrol etmeli ve uç kısımlarında boşluk olduğundan emin olmalısınız. 
Tişörtler, diğer giyim ürünleri gibi seri üretilen kıyafetlerdir. Bu nedenle sık sık defo ile karşılaşılır. Seçtiğiniz tişörtün üzerinde herhangi bir renk farklılığı, solgunluk, dikiş hatası veya yırtık olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

 

Erkeklerin Spor Şık Kombinlerinin Tamamlayıcısı Olan Basic Loose Vişne Erkek Tshirt 'ü Satın Almak İçin Hemen Tıklayın.

 

 

Universe No 1 Lacivert Kadın Tshirt

Kaliteli Tişört Önerileri Nelerdir?

Herkesin sıkça kullandığı tişörtler, sayısız marka tarafından üretilmektedir. Bu nedenle çok sayıda seçenek arasından kaliteli ürünleri seçmek zor olabilir. Nors tişörtleri, farklı tarzlarda fakat aynı kalitede üretilmiş tişörtlerdir. En kaliteli tişörtleri nors.com adresinde kolaylıkla bulabilirsiniz. 

 

Sıradışı Tasarımıyla Öne Çıkan Universe No 1 Lacivert Kadın Tshirt 'ü Satın Almak İçin Yalnızca Tıklamanız Yeterli.

Share:

Older Post Newer Post

Ücretsiz Kargo

Nors.com.tr ‘deki 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Hızlı Teslimat

Hızlı gönderim ile siparişleriniz en kısa sürede sizlere ulaşır.

Kolay İade

Satın almış olduğunuz ürünleri 30 gün koşulsuz iade hakkına sahiptir.