Skip to content

Çanta Hangi Omuza Takılır?

  • by Nors | Focus on Life

Çanta Hangi Omuza Takılır?

Tercihiniz hangi tarz çanta olursa olsun, sahip olduğunuz bir çanta size taşıma kolaylığı sağlamalıdır. Spor çantalar, günlük sırt çantaları, seyahat çantası, okul çantası, bel çantası ve çok daha fazla çanta çeşidi bulunur. Bu çantalardan hangisine sahip olursanız olun, her birinin kendine özgü taşıma stilleri bulunur. Spor çantalar genellikle tek omuzda taşınırken, bel çantaları hafif olmalarına karşın omuza takılabilirler. Sırt çantaları her iki omuzda taşınıyor olmasına rağmen bazen tek omuzda taşınabilirler. Hangi omzunuzda taşıyacağınıza karar verecek olan, çantanızın ağırlığı ve vücudunuzun hangi tarafıyla daha çok iş yaptığınızdır.

 

 

Sağlak insanlar, genellikle refleks olarak tek bir el veya omuz kullanmak gerektiğinde sağ taraflarını kullanırken, solak insanlar da aynı şekilde sol taraflarını. Fakat ağır bir çanta taşıyorsanız veya hafif de olsa bir çantayı uzun süre taşıyorsanız, farkında bile olmadan sık sık omuz değiştirdiğinizi görebilirsiniz. Bu, sürekli çanta taşınan omzu rahatlatmak için yaptığımız doğal bir harekettir. Bu nedenle aslında hangi omzunuzda çanta taşıyacağınıza vücudunuz karar verecektir demek yanlış olmaz.

Sırt Çantası Tek Omuzda Taşınabilir Mi?

Sırt çantaları aslında her iki omuzda taşınmak üzere üretilirler. Fakat bazı durumlarda günlük yaşam içerisinde sık sık çantadan eşya almamız gerekiyorsa, sırt çantamızı da tek omzumuzda taşırız. Bu omuz genellikle sağ omuzdur. Sol elinizle hızlıca çantanızın içinden bir eşya çıkarmak istediğinizde dahi önce sol kolunuzdaki çanta sapını çıkarırsınız. Elbette bu tam tersi şekilde de gerçekleşebilir. Yani evet, sırt çantaları tek omuzda taşınabilir.

 

Brixton Sırt Çantası-TianBel Çantası Omuzda Nasıl Kullanılır?

Bel çantaları, isimlerinden dolayı yalnızca bele takılabilirmiş gibi bir izlenim yaratıyor. Oysa çevrenize baktığınızda bunun aslında böyle olmadığını kolaylıkla görebilirsiniz. Bel çantaları küçük boyutlarından dolayı elinizde, belinizde veya omzunuzda taşınabilirler. Bir bel çantasını omzunuzda taşımak istiyorsanız sağ veya sol omzunuz üzerinden göğüs altına denk gelecek şekilde çapraz olarak bel çantanızı bağlayabilirsiniz.

 

Ayarlanabilir Omuz Askısı ve Sıradışı Tasarımıyla Öne Çıkan Brixton Sırt Çantası-Tian Ürününü Satın Almak İçin Hemen Tıklayın.

 

 

Highway Sırt Çantası - PineTek Omuz Çantalar Sağlıklı Mıdır?

Tek omuzlu yan çantalar özellikle kadınların sık kullandığı bir aksesuardır. Kumaş çantalar ise erkeklerinde son dönemlerde sıkça tercih ettiği ürünler haline gelmiştir. Tek omuzlu çantalar da tıpkı diğer çanta türleri gibi rahatlıkla taşınabilirler, fakat omzunuzu arada bir değiştirmeyi unutmayın. Ağır bir yan çantayı sürekli tek omuzda taşımak çeşitli sağlık problemlerine yol açabilir.

 

Büyük ve Korumalı Plastik Fermuarlara Sahip Highway Sırt Çantası - Pine 'ı Satın Almak İçin Hemen Tıklayın.

Share:

Older Post Newer Post

Ücretsiz Kargo

Nors.com.tr ‘deki 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Hızlı Teslimat

Hızlı gönderim ile siparişleriniz en kısa sürede sizlere ulaşır.

Kolay İade

Satın almış olduğunuz ürünleri 30 gün koşulsuz iade hakkına sahiptir.