Skip to content

Basic Giyim Tarzı Nedir?

  • by Nors | Focus on Life

Basic Giyim Tarzı Nedir?

Basic, İngilizce “temel” anlamına gelmektedir. İsmi sizi yanıltmasın! Basic bir tarzdır. Sade, rahat, düz giyim ürünleri için kullanılan basic terimi, tarzları sınıflandırmak için de işe yaramaktadır. Giyinmenin bir süslenme değil ihtiyaç durumundan yola çıkılarak karşılanmasını ön gören basic tarz, kısıtlı renkler barındıran fakat kaliteli kumaşlarıyla uzun yıllar her yerde giyilebilecek ürünleri tanımlamaktadır. Basic giyim tarzı, iki farklı şekilde ele alınabilir. İlki gösterişli kıyafetlerle birlikte giyilebilecek sade kıyafetler, ikincisi ise tamamen gösterişten uzak bir stil. Peki bir giyim ürününün basic olduğu nasıl anlaşılır? En temelde düz, tek renk, sıradan bir kazak, tişört, etek, elbise, pantolon ve daha çok sayıda giyim ürünü basic olarak adlandırılabilir. Ayrıca nors.com.tr  gibi pek çok alışveriş sitesinde basic tarz için açılmış ayrı kategoriler bulunur. 

 

 

Basic Tişört ve Pantolonlar Hangileridir?

Ayırt edilmesi en kolay ürünlerden birisi basic tişörtlerdir. Günümüzde pek çok giyim ürününde farklılık yaratması açısından çeşitli kumaş veya baskı düzenlemeleri yapılıyor. Basic tişört ve pantolonlar bu düzenlemelerden yoksun ürünlerdir. Güçlerini kumaş kalitesinden alan basic ürünler, herhangi bir mağazada görülebilecek en sade ve en rahat kıyafetlerdir. Renkleri çeşitlidir. Yeşil, kırmızı, pembe, siyah, beyaz ve çok dayıda renkte basic ürünler bulmak mümkündür. 

 

Basic Kombinleri Nasıl Yapılır?

Basic kıyafet kombinleri, genellikle aynı tarz ürünlerle birlikte yapılmaktadır. Siyah bir basic tişört altına giyilecek herhangi bir renkte düz kesim bir pantolon spor ve şık bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. İkinci seçenek ise basic ürünleri, gösterişli diğer kıyafetlerinize dikkat çekmek için kullanmanızdır. Taşlı, desenli, renkli bir etek veya pantolonun üzerine giyeceğiniz dar basic bir kazak ya da tişört, tüm dikkatleri eteğinize, pantolonunuza çekecektir. 


Şık ve Sade Basic Giyim Ürünleri

Şıklığını sadelikten alanlar, en büyük zenginliğin gösterişsizlik olduğunu bilenler için basic giyim tarzı, vazgeçilmez hale gelmiştir. Tişört, sweat veya elbise üzerinde herhangi bir süsleme, baskı veya hareketli kesimler tercih etmeyen herkes için basic stilin kapıları açıktır. Sıradan ürünler dendiğinde, sanki basit bir giyim tarzıymış gibi algılanabilir. Basic aslında bu durumun tam tersidir. Gösterişi bir kenara bırakarak, kalitesinden emin olduğunuz ama bunun dışardan görülemeyeceğini bilenler, asaletin basic tarzında saklı olduğunun bilincindedirler. 

 

Bu yazı Nors editörleri tarafından hazırlanmıştır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 

Share:

Newer Post

Ücretsiz Kargo

Nors.com.tr ‘deki 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Hızlı Teslimat

Hızlı gönderim ile siparişleriniz en kısa sürede sizlere ulaşır.

Kolay İade

Satın almış olduğunuz ürünleri 30 gün koşulsuz iade hakkına sahiptir.