Tişörtler, yaz aylarında en sık giyilen ve en sevilen giyim ürünleridir. Doğru bedende alındığında ferah, rahat ve sportif bir görünüm sağlayan tişörtler, farklı beden seçenekleriyle kafanızı karıştırabilir. Bu durumda en iyi yöntem vücut ölçülerinizi almaktır. Peki tişört bedeni nasıl ölçülür? Bu ölçüyü alabilmek için bir yardımcıya ve bir mezuraya ihtiyaç vardır. Sonraki adımlar ise şöyledir:

  1. Omurga dik pozisyona getirilerek ayakta durulur
  2. Mezura ile kol altından olacak şekilde tüm göğüs çevresi ölçülür ve bir kağıda yazılır
  3. Mezuranın ucu omuz bitimi ile kol başlangıcının olduğu noktaya yerleştirilir. Olması gereken uzunluğa dek gövde boyunca aşağı indirilir, kemerin ortalama 10 cm aşağısına denk gelen ölçü bir kağıda yazılır

 

Tişört Bedenleri Neler?

Tişörtlerde beden ölçüleri göğüs ve üst gövde uzunluğuna göre belirlenir. Bu birimler, XSmall, Small, Medium, Large ve XLarge olarak şekilde harflendirilir. Her marka, her model ve her tişört farklı kalıplara sahiptir. Fakat bedeninizi belirledikten sonra, hangi tişört modelini seçerseniz seçin, tişört kalıbı üzerinizde olması gerektiği gibi duracaktır. Tişört bedeni için aldığınız ölçüyü aşağıdaki tablo ile karşılaştırabilir ve tişört bedeninizi öğrenebilirsiniz.

Beden

Göğüs

Boy

XS

40 cm

61 cm

S

42 cm

62 cm

M

44 cm

64 cm

L

46 cm

65 cm

XL

48 cm

67 cm

 

En İyi Tişört Seçimi Nasıl Yapılır?

Tişört seçiminde yaka, kumaş türü ve uzunluk, en önemli faktörlerdir. Bunlara ayrıca renk de eklenmeli ve en doğru tişört seçimi yapılmalıdır.

  • Kumaş Türü: Tişörtler, genellikle yaz aylarında tercih edilen ürünlerdir. Sıcak havalarda sizi ferahlatabilecek, teri emebilecek kumaşlardan üretilen tişörtler giymek hem sağlıklı hem de doğru bir seçim olacaktır. Pamuklu kumaş, yaz giyimi için biçilmiş kaftandır. Ayrıca keten ve şile bezi de hafiflikleri ve rahatlıklarıyla sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.
  • Yaka: Yaka seçimi, vücut ölçüsü algısı sebebiyle oldukça kritiktir. V, U, kare ve oval yakalar açıklık sağlamaları sebebiyle hem yaz ayları için idealdir hem de olduğunuzdan kilolu görünmenizin önüne geçer. Bisiklet ve sıfır yakalar ise özellikle göğüs ve omuzlarınızı daha geniş gösterecek, olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebebiyet verecektir.
  • Basic Açık Mavi Erkek TshirtUzunluk: Sıcak günlerde rahatlığı arayanlar genellikle uzun tişörtleri tercih eder. Oysa olması gereken, kemer kısmından itibaren maksimum 15 cm daha uzun olmasıdır. Çok uzun tişörtler, boyunuzu daha kısa göstereceği gibi çok kısa tişörtler de daha kilolu görünmenize sebep olabilir.
  • Renk: Seçeceğiniz tişört rengi, kesinlikle yaz mevsimine uygun olmalıdır. Sıcaklığı içine çekerek hapseden lacivert, siyah gibi koyu tonlu tişörtler sizi çok fazla terletecektir. Beyaz, pembe, açık mavi gibi soft ve açık tonlar ise sıcaklığı iterek size rahat bir deneyim sunacaktır.

 

Basic Açık Mavi Erkek Tshirt ürünümüzü satın almak için tıklayın.

 

Tişört Boyu Ne Kadar Olmalı?

Basic Lila Kadın TshirtTişört boyları, genellikle üretildiği kalıba göre farklılık gösterir. Özellikle son dönemlerde kısa tişörtler, kullanıcıların severek satın aldığı ürünler arasında yer almaktadır. Fakat tişört için ideal uzunluk seçimi, kişinin boyuna göre değişkenlik gösterebilir. Kısa boylu kişiler, uzun tişörtler seçtiklerinde boyları olduğundan da kısa görünecektir. Uzun boyluların kısa tişörtler seçmesi ise bedenlerinde bir orantısızlık olduğu izlenimi yaratacaktır. Bu nedenle tişört seçimi, kişi boyuna özgü olacak şekilde belirlenmelidir.

 

Basic Lila Kadın Tshirt ürünümüzü satın almak için tıklayın.