Esprili, romantik, simgesel olabilen tişört baskıları, giyen herkes için farklı bir anlam taşıyabilir. Müzik grubu simgelerinden romantik sözlere, esprilerden soyut çalışmalara pek çok farklı baskı, günümüzde tişörtlere uygulanmaktadır. Plastik bazlı boyalarla yapılan baskı işlemi, çeşitli prosedürlere sahiptir. Fakat temelde varılan nokta; yüksek ısı kullanılarak, ilgili resmin kumaş üzerine işlenmesidir. Bu baskıyı nasıl koruyacağınız ise hem tişört kumaşına hem baskı malzemesine hem kullanım sıklığınıza hem de baskı kalitesine bağlıdır.

Doğru yıkama sıcaklığı, doğru ütü sıcaklığı ve sık kullanılan baskılı tişörtleri elde yıkama alışkanlığı, baskılı tişörtünüzün ömrünü uzatabilecek önlemlerdir. Fakat ne denli korunursa korunsun, tişört üzerindeki baskı tamamen çıkmasa da kullanıma bağlı olarak baskının rengi solabilmektedir.

 

baskılı tişört nasıl yıkanır

 

Baskılı Tişört Nasıl Yıkanır?

Aksi etiketinde belirtilmediği müddetçe, baskılı tişörtler için uygun yıkama sıcaklığı 30 derecedir. Ne soğuk ne sıcak olarak tanımlanabilecek 30 derecede, kirler arınırken baskı kendini koruyabilmektedir. Nadiren de olsa bazı baskılı tişörtlerde yalnızca elde yıkama yapılması gerektiğine dair ibare ile karşılaşmanız mümkündür. Böylesi durumlarda çamaşır makinenizde elde yıkama programı varsa, bunu da kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda ise baskı, yalnızca ısı değil dikiş yoluyla da tişörte sabitlenir. Böylesi bir durumda ise 30’un üzerindeki sıcaklıklarda yıkama yapabilmeniz mümkündür.

 

I See You Siyah Kadın TshirtBaskılı Tişört Nasıl Ütülenir?

Baskılı tişörtlerde en büyük problemlerden birisi ütülemektir. Yanlış sıcaklıkta ve doğrudan baskı üzerine konduğunda hem tişört hem de ütünüzün tabanı, geri döndürülemez biçimde zarar görebilir. Bu nedenle baskılı tişörtünüzü ütülerken yapacağınız ilk şey, tişörtü ters çevirmek olmalıdır. Hemen ardından ise ütünüzü, pamuklu ayarında değil, saten ayarında kullanarak ütüleme işleminizi yapabilirsiniz. Bazı baskılarda, dikişle güçlendirilmiş oldukları için aralarda kumaş bulunur. Yıkama sonrası kırışan bu minik boşluklar tişörtü ters çevirdiğinizde düzelmez. Bunun için ihtiyacını olan şey bir tülbent veya ütü bezidir. Ütünüzü yine düşük sıcaklıkta, fakat bu kez tişörtünüzün baskılı yüzü üstte olacak biçimde üzerine ütüleme bezi veya tülbent koyarak ütüleyebilirsiniz.

Baskılı I See You Siyah Kadın Tshirt Modeli ve Daha Fazlasını İncelemek İçin Tıklayın.

 

 

Corvus Koyu Gri Loose Erkek Tshirt

Baskılı Tişört Neyle Kombinlenir?

Normal bir tişört ile baskılı tişört arasındaki tek fark, baskılı tişörtlerdeki renk skalasının çok daha geniş olmasıdır. Tişörtünüz beyaz olsa da üzerindeki baskı gökkuşağı renklerinde olabilmektedir. Bu durum, baskılı tişörtleri çok daha kolay kombin yapılabilir hale getirmektedir. Baskılı tişörtünüzle, renkleri fark etmeksizin kullanabileceğiniz parçalar ise şunlardır:

Baskılı Corvus Koyu Gri Loose Erkek Tshirt Modeli ve Daha Fazla Tasarım Tişört Seçeneklerini Keşfetmek İçin Hemen Tıklayın.
  • Kot pantolon
  • Kloş etek
  • Mini etek
  • Uzun tayt
  • Bisiklet tayt
  • Eşofman altı
  • Klasik veya spor şort
  • Etek şort
  • Kapri