İçeriği atla

Sırt Çantası Ağırlığı Ne Kadar Olmalı?

  • Nors | Focus on Life tarafından

Sırt Çantası Ağırlığı Ne Kadar Olmalı?

Sırt çantanızın ağırlığı, vücut ağırlığınızla orantılı olmalıdır. Her an yanınızda taşıyabileceğiniz sırt çantalarına boyutu küçük fakat çok ağır eşyalar koymak isteyebilirsiniz. Nasılsa sığıyor ve taşıyabiliyorum diye düşünerek yapacağınız bu hareket maalesef olumsuzluklara gebedir. Eğer sırt çantanızı omzunuza ilk taktığınızda aşağı çekildiğinizi hissediyorsanız, birkaç dakika sonra sırtınızdaki ağırlık nedeniyle sırt ve boyun ağrısı yaşamaya başlayacağınız anlamına gelir. Bu nedenle sırt çantanızın ağırlığını belirlerken hem ne kadar ağırlık taşıyabildiğinizi bilmek hem de bu ağırlığı ne kadar süre taşıyacağınızı hesaplamak gerekir. Uzun yolculuklarda çok ağır çantaların kalıcı problemlere yol açtığını bilinmektedir. Bu yüzden sırt çantanızın büyüklüğüne aldanmadan, taşıyabileceğiniz ağırlıkta eşya yüklemeniz önerilir.

agir-cantalar-nasil-tasinmali

 

Ağır Çantalar Nasıl Taşınmalı?

Uzun yolculukların vazgeçilmezi ağzına kadar doldurulmuş sırt çantalarıdır. Genellikle mecburiyetten, günlük eşyaların tümünü sığdırmaya çalıştığınız sırt çantanız, size yolculuğunuzun ilerleyen saatlerinde büyük zorluk yaşatacaktır. Bu nedenle farklı taşıma yöntemlerini kullanmanız ve ara sıra taşıma yöntemlerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Yüklü bir sırt çantası elbette en uzun sırtta taşınabilir. Ağırlık sizi yormaya başladığında önce sırasıyla sağ ve sol omuzuna tek kollu olacak şekilde ağır çantanızı takarak boşta kalan omzunuzu rahatlatabilirsiniz. Ardından bir süre yine sırayla sağ ve sol elinizde taşımak, kollarınızın çalışması ve omuzlarınızın rahatlamasına yol açacağı için dinlendirici olacaktır.

 

Brixton Sırt Çantası - BrickSırt Çantalarını Taşımanın En Sağlıklı Yolu Nedir?

Sağlıklı bir sırt çantası taşımanın en kolay yolu, sırt çantanızı vücudunuza göre ayarlamaktan geçer. Her sırt çantasında çanta boyunu ayarlayabilmek adına çeşitli aparatlar bulunur. Bu parçalar aracılığıyla çantanızı ağırlığı eşit dağıtacak biçimde ayarlamanız mümkündür. Adı her ne kadar sırt çantası olsa da sırtta taşınan iki omuzlu çantalarda ağırlık yalnızca sırta yüklenmez. Bu noktada çantanızı bel boşluğunuza oturtabilirseniz, bel, sırt ve boyun kaslarınızdan eşit şekilde faydalanmış olursunuz. Böylece sırt çantası taşımak sizin için çok daha kolay hale gelebilir. 

Brixton Sırt Çantası - Brick model ürünümüzü hızlıca satın almak için tıklayın..

 

 

 

Mag Midi Sırt Çantası - Goldenrod

Sırt Çantalarının Kumaşları Dayanıklı Mıdır?

Sırt çantaları, içerisine ağır eşyaların konabileceği fikrinden hareketle oldukça dayanıklı kumaşlardan üretilirler. Üç veya dört katlı kumaş yapısına sahip olan sırt çantalarında zamanla çeşitli yıpranmalar görülebilse de keskin bir eşyayla parçalanmadığı müddetçe sırt çantanızın kumaşının eşyalar nedeniyle yırtılması söz konusu bile olamaz.

Harici fermuarlı cep ve saklama kılıfı bulunan Mag Midi Sırt Çantası - Goldenrod ürününü satın almak için tıklayın..

Paylaş:

Eski yazılar Yeni yazılar

Ücretsiz Kargo

Nors.com.tr ‘deki 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Hızlı Teslimat

Hızlı gönderim ile siparişleriniz en kısa sürede sizlere ulaşır.

Kolay İade

Satın almış olduğunuz ürünleri 30 gün koşulsuz iade hakkına sahiptir.