Postacı çanta modelleri, günümüz postacılarının rahat kullanım açısından kullandığı tek omuza takılan ve içerisinden kolayca eşya çıkartılabilen işlevsel çantalardır. Farklı tasarımları bulunan postacı çantalar, genellikle sağ veya sol omuzda taşınırlar. Tek omzunuza taktığınız postacı çantanızı vücudunuzun dengesini sağlayabilmek adına çapraz takarak da kullanmanız mümkündür. Bu durumda çanta boyunuzu ayarlamanız gerekir. Postacı çantaları tıpkı diğer çantalarda olduğu gibi ayarlama aparatına sahiptir. Bu aparat sayesinde postacı çanta kayışınızı yürürken sizi rahatsız etmeyecek boyutlara çekmeniz mümkündür. Ayrıca çapraz takmayı tercih ediyorsanız, çantanızın boyunu yeniden gözden geçirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Postacı Çanta Çeşitleri Nelerdir

Postacı Çanta Çeşitleri Nelerdir?

Postacı çanta modelleri, farklı boyutlarda ve çeşitlerde sunulabilen ürünlerdir. Gelin bu çeşitler nelermiş, birlikte göz atalım.

  • Kare postacı çantaları, daha günlük kullanım için üretilmişlerdir. Boyut olarak en küçük çeşidi oluştururlar. Elbette tüm boyutların getirdiği taşıma ve kullanma kolaylığını kare postacı çantaları da sağlamaktadır. Boyutları nedeniyle içerisine sığdırabileceğiniz eşyalar, daha az olabilir. Fakat küçük boyutlu kare postacı çantalarının daha rahat taşınabildiğini unutmamak gerekir.
  • Dikdörtgen şekilli postacı çantaları, kare çantalara nazaran daha büyük boyutludur. İçerisine daha çok eşya koyabileceğiniz dikdörtgen tasarımlı postacı çantalar, en sık tercih edilen çanta modelleri arasındadır.
  • Oval tasarımlı postacı çantaları, ara bir boyuta sahiptir. Ne kare çantalar kadar küçük ne de dikdörtgen çantalar kadar büyüktürler. Bunun temel sebebi ise taşıma yöntemlerine elde taşımayı da eklemiş olmalarıdır. Oval kuruluşlu postacı çantalar alt kısmı dikdörtgen, üst kısmı ise oval yapıda olan normal sırt çantalarını andırırlar. Fakat farklı olarak tek omuz askısı ve elde taşıma için üst kısımda tutma yerleri olmasıdır.  

 

Brixton Midi Omuz Çantası - TianPostacı Çantalar Kimler İçin Uygundur?

Postacı çantalar genç yaşlı, kadın erkek herkes için şık durabilecek çanta çeşitleridir. Sağladığı rahatlık ve kolaylıktan faydalanmak için “bu bana uygun mu?” diye düşünmeniz gerekmez. Özellikle evrak, dosya, kitap gibi büyük boyutlu ve düz durması gereken eşyaları taşımak için ideal bir forma sahiptir.

 

Antik kaplamalı aksesuarlara sahip olan Brixton Midi Omuz Çantası - Tian model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

Postacı Çanta Taşımak Sağlıklı Mıdır?Brixton Postacı-Brick

Postacı çantalar küçük hacimleri nedeniyle çok büyük yükler taşımanıza olanak tanımazlar. Fakat büyük boyutlu eşyalarınızı rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Bu yüzden kullanımları oldukça sağlıklıdır.

 

Günlük ihtiyaçlarınız için maksimum verim üzerine tasarlanmış Brixton Postacı-Brick model ürünümüzü satın almak için tıklayın.