İçeriği atla

Oversize Tişört Nasıl Olmalı?

  • Nors | Focus on Life tarafından

Oversize tişört nasıl olmalı?

Oversize tişörtler, kendi bedeninizden en az 2 beden büyük olmalıdır. Oversize kalıpları, büyük bedenlere göre düzenlenirler. Bu nedenle eğer seçeceğiniz ürün oversize simgesi taşıyorsa, kendi bedeninizde bir tişört seçseniz dahi üzerinizde bol durduğunu görebilirsiniz. Oversize tişörtler, giydiğinizde neredeyse cildinizle temas etmeyecek genişlikte olmalıdır. Bunun sebebi sevilen bir giyim tarzı olan oversize tarzının, büyük kalıplı geniş kesimli tişörtlerden oluşmasıdır. Altına giyeceğiniz dar kesimli, slim fit herhangi bir tayt veya pantolon, oversize tişörtünüzle uyumlu olabilir.

Oversize Tişört Neden Tercih Edilir

Oversize tişört neden tercih edilir?

Oversize modası, 2000’li yılların ilk çeyreğinde modacılar tarafından rahat bir görünüm ve kusurları gizlemedeki başarılı nedeniyle piyasaya sürülmüş büyük beden kıyafetlerle birlikte yaşamlarımıza girmiştir. Bazı ünlü isimlerin giydiği oversize tişört ve pantolonlar, dünya çapında yaygınlaşmasını sağlamış ve insanların oversize modasının sıkı birer takipçisi olmasını getirmiştir.

Oversize tişörtler, iki farklı sebeple tercih edilmektedir. İlki, giyimi rahatlıkla eş tutanlar için harika bir kaçış tarzı olmasıdır. Sportif giyinen, salaş görünmekte herhangi bir sakınca görmeyen, biçimden ziyade kendi rahatlığına odaklanan herkes için oversize tişörtler ilk adrestir. İkinci sebebi ise oversize ürünlerin, dar kesim ürünlere göre kusurları kapatmadaki becerisidir. Günümüzde estetik anlayışı ile iç içe geçen kusursuzluk, herkesin ulaşmak istediği mükemmel görünümü tanımlamaktadır. Oversize tişörtler, göbek ve kalça bölgesini kapatmak için mükemmel ürünlerdir.

Completing Oversize Açık Mavi Erkek TshirtEn iyi oversize tişört renkleri hangileridir?

Oversize tişört renkleri siyah, lacivert, mavi, gri, sarı veya kırmızı olabilmektedir. Rahatlığın ön plana çıktığı bu tarzda, tişört renkleri de ana renklerden seçilmiştir. Hem oversize giymek isteyen hem de olduğundan daha kilolu gözükmek istemeyenler için siyah ve lacivert renkleri en iyi oversize tişört renkleridir. Siyah renkli büyük beden tişörtün altına giyilecek dar bir pantolon veya tayt, sizi bırakın kilolu göstermeyi olduğunuzdan daha zayıf bile gösterebilmektedir.

Completing Oversize Açık Mavi Erkek Tshirt model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

Oversize Tişört Yaka Çeşitleri Nelerdir?Oversize Muz Kadın Tshirt

Oversize tişörtler genellikle tek yaka tipinde üretilmektedir. Yuvarlak yakalar, herhangi bir özen istemeyen, sıradan tişört yakalarıdır. Oversize tarzında oldukça yaygın olan yuvarlak yakalar, tişörtlerde de tercih konusu olmuştur.

 

Oversize Muz Kadın Tshirt model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

Paylaş:

Eski yazılar Yeni yazılar

Ücretsiz Kargo

Nors.com.tr ‘deki 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Hızlı Teslimat

Hızlı gönderim ile siparişleriniz en kısa sürede sizlere ulaşır.

Kolay İade

Satın almış olduğunuz ürünleri 30 gün koşulsuz iade hakkına sahiptir.