İçeriği atla

Oversize Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Nors | Focus on Life tarafından

Oversize Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Oversize, beden üstü anlamını taşır. Yani normal giyim ürünlerinde ölçü olarak kullandığınız uygun bedeninizin üzerinde bir beden anlamına gelmektedir. Pek çok marka, oversize ürünler, zaten klasik beden tablosuna göre olması gerekenden 2 beden daha büyük üretmektedir. Eğer seçeceğiniz tişört veya sweatshirt oversize kalıbına sahip ise, kendi bedeninizde almanız önerilmektedir.

Bazı ürünlerde oversize bedenler olmayabilir. Bu gibi durumlarda kendi bedeninizden 2 beden büyük seçmeniz en doğru hareket olacaktır. Fakat bilindiği gibi pek çok giyim ürününün, aynı markaya ait olsalar bile, kalıpları farklılık gösterir. Bu nedenle oversize kalıba sahip olmasa dahi büyük beden alınarak oversize hale getirilebilecek ürünler kısıtlıdır. Kadın ve erkek tişört, sweatshirt, ceket, mont gibi çok sayıda üründe bu yapılabilirken örneğin etek, pantolon gibi belden oturması gereken fakat alt kısmı geniş durması gereken giyim ürünlerinde yapılamamaktadır. Kendi bedeninize uygun oversize tişörtler için en doğru adres nors.com adresidir. Çok sayıda renk seçeneğiyle size aradığınızı bulma şansı verir.

Oversize Renk Seçimi Neye Göre Yapılır

Oversize Renk Seçimi Neye Göre Yapılır?

Oversize giyim ürünleri, istenilen renkte tercih edilebilir. Siyah, gri, beyaz, lacivert gibi ana renklerin tercih edilmesi durumunda oversize tişört veya sweatshirtlerle birlikte giyilebilecek ürünlerin çeşitleri de artmaktadır. Fakat elbette kırmızı, turkuaz, pembe gibi özel renkler seçmekte de herhangi bir sakınca yoktur.

Oversize Vişne Kadın TshirtOversize Tişörtlerle Hangi Çantalar Kullanılmalı?

Oversize ürünlerin tümü, size sportif ve rahat bir görünüm kazandırır. Uygun bir kombin yapılabilmesi açısından bel çantaları veya spor sırt çantaları oversize ürünlerle birlikte tercih edilebilir. Bel çantaları, oversize tişörtünüzü bel hizasında toparlamanıza yardımcı olacaktır. Spor sırt çantaları ise spor tarzınızı güçlendirecek bir etkiye sahiptir.

 

Oversize Vişne Kadın Tshirt model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

Oversize Bedenleri Neye Göre Belirlenir?Horse Around Oversize Vişne Erkek Tshirt

Oversize giyim ürünleri, genellikle ortalama bir vücuda veya zayıf bir vücuda sahip kişiler tarafından tercih edilir. Elbette büyük beden giyen erkek veya kadınlar tarafından da tercih edilebilir fakat istenilen görüntü yaratılamayabilir. Bu nedenle oversize tişörtler veya sweatshirtler, avrupa bedenleri baz alındığında 42 bedene kadar üretilmektedir. 42 beden oversize bir tişört yaklaşık olarak 46 bedene denk düşmektedir.

 

Horse Around Oversize Vişne Erkek Tshirt model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

Paylaş:

Eski yazılar Yeni yazılar

Ücretsiz Kargo

Nors.com.tr ‘deki 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

Hızlı Teslimat

Hızlı gönderim ile siparişleriniz en kısa sürede sizlere ulaşır.

Kolay İade

Satın almış olduğunuz ürünleri 30 gün koşulsuz iade hakkına sahiptir.