Yağmurluğunuzu kaliteli ve iyi seçerseniz, olası kazalardan korunma ihtimalinizi oldukça yüksek düzeylere çıkartırsınız. İyi bir yağmurluk ise sizi en hafifinden en şiddetlisine kadar tüm yağmurlardan korumalıdır. Bunu yapabilmesi için ise bası standartlar taşıması gereklidir.

  • Yağmurluğun boyu, sizin için ideal olmalıdır. Baldırlarınızı kapatacak kadar uzun, ayağınıza dolanmayacak kadar kısa olmalıdır. Diz altında kalan boylardaki yağmurluklar, kumaş kalitesine de bağlı olarak, koruma düzeyi en yüksek yağmurluklardır.
  • Tam kapasiteli bir koruma için kapşon şarttır. Eğer kapşon olmazsa, yağmurluğunuzun ense kısmından, kıyafetinizin içerisine su girme olasılığı yüksektir.
  • Uzun yağmurluklar genellikle branda kumaştan üretilir. Fakat bunlar çok terleten, hava almayan elbette suya karşı dayanıklılığı da yüksek kumaşlardır. Aynı dayanıklılık seviyesine sahip kumaşlardan üretilen, iç kısmı pamuk, polar veya yün yağmurluklar soğuk almanızı engelleyecek, ayrıca soğuğa rağmen terlemenizin de önüne geçecektir.

polyester yağmurluk su geçirir mi

 

Polyester Yağmurluk Su Geçirir Mi?

Polyester, banyo paspaslarında kullanıldığında suya karşı dayanıklılığını koruyabilen bir malzeme olmasına karşın, yağmurluklarda aynı verimi alabilmek neredeyse imkansızdır. Petrol ve plastik hammaddeli polyester, işlemden geçtiği için boşluklu dokuma bir yapıya sahip olur. Bu da hava ve suyun sızması için ideal bir yapıdır. Bu nedenle polyester kumaş, yağmurluklar için çok sağlıklı değildir. Fakat hafif yağışlı günlerde, bahar yağmurlarında polyester bir yağmurluk, sizi kesinlikle koruyacaktır.

 

 

Regn Yağmurluk - İndigoYağmurluk Sıcak Tutar Mı?

Yağmurluklar, hava ve su geçirmeyen kumaşlardan üretildiğinde maksimum koruma düzeyi sağlanmaktadır. Bu durum, aynı zamanda yağmurluğun altında olduğunuz müddetçe hava ile temasınızın olmayacağı anlamına gelir. Özellikle çok soğuk havalarda, insan vücudunda dış ortama uyum sağlayabilmek adına vücut ısısında değişimler görülür. Yani hava çok soğukken, vücut sıcaklığınız normalin 2 veya 3 birim yüksek olacaktır. Ortalama insan vücudu sıcaklığının 36,5 olduğu düşünülürse, çok soğuk havalarda bu ölçümde 36,7 – 36,8’ ulaşılabilir. Bu durum, hava almayan bir kumaşın altında kaldığınızda, dış sıcaklık ne olursa olsun ciddi anlamda terlemenize yol açar. Yağmurluk seçimi, tam da bu nedenle çok önemlidir. Fırtınalı bir günde yağmurdan korunmak isterken, eğer yağmurluğunuzu hava alabilen bir kumaştan seçmezseniz, terleyip üşüyerek hastalanabilirsiniz. Yaz ve bahar yağmurlarında durum, tam tersidir. Hiç hava almayan bir yağmurluk, sizi terletmek bir yana dursun, serin bile tutacaktır.

 İndigo Rengi Regn Yağmurluk Modelini İncelemek ve Satın Almak İçin Acele Edin.

 

Regn Yağmurluk - Kiremit

Yağmurluk Altına Ne Giyilir?

Yoğun yağışın olduğu günlerde, yağmurluğunuzun altına lastik bir çizme giymek en iyi seçimdir. Fermuarlı veya bağcıklı botlar, su seviyesinin yüksek olduğu durumlarda maalesef kurtarıcı değildir. Lastik botlar ise diz altınıza kadar gelen tek parça ürünler olmaları sebebiyle, hiç ıslanmadan kuru bir yolculuk etmenize olanak tanıyacaktır.

 

Regn Yağmurluk Çeşitlerinde En Trend Modelleri İncelemek İçin Hemen Tıklayın.