Eşofman, yaz kış tercih edilen spor giyim ürünlerinden birisidir. Bu nedenle en uygun kumaş, mevsime göre belirlenmelidir. Günümüzde pamukludan polyestere, elastandan polyamide pek çok farklı kumaş türü ayrı ayrı veya birleştirilerek üretilen eşofmanlar bulmak mümkündür. Genellikle sağlık açısından pamuk ağırlıklı olması tercih edilen eşofman altlarında giyilecek yere göre polyester veya polyamid de tercih edilebilir.

Yaz aylarında tercih edeceğiniz eşofman altının pamuklu kumaş olması, sizi sıkmayacak ve rahat etmenizi sağlayacak bir ortam hazırlar. Teri emen ve teninizin nem dengesini korumaya yardımcı olan pamuklu kumaş yaz aylarında eşofman altı kumaşı seçeneklerinde ön plandadır. Kış mevsiminde ise pamuk ve polyester karışımı kumaşlar çok daha sık tercih edilmektedir. Çünkü polyester, ısıyı doğrudan ileten bir yapıya sahiptir ve soğuk kış günlerinde üşümenizin önüne geçebilmektedir.

Eşofman Altı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eşofman altı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar beden, kumaş türü, kalıp ve renktir.

  • Beden: Oversize ürünler tercih etmiyorsanız, eşofman altınızın bedeninize uyumlu olması önemlidir. Spor esnasında veya sokakta yürürken sürekli belinizden aşağı kayan veya canınızı acıtacak, hareket alanınızı kısıtlayacak ölçüde küçük gelen bir eşofman altı, rahat etmenizin önünde büyük bir engeldir. Özellikle spor salonunda veya koşuda giymek üzere eşofman altı seçiyorsanız, en önemli nokta doğru beden seçimidir. Yanlış beden, yaptığınız sporun verimliliğini büyük oranda düşürecektir.
  • Kumaş Türü: Mevsime uygun kumaş türü, eşofman altı seçiminde çok kritiktir. Çünkü sıcak yaz aylarında terlemenize, soğuk kış mevsiminde üşütmenize sebep olabilecek bazı eşofman altı kumaşları bulunmaktadır. En sağlıklı seçim yazın %100 pamuk veya en az %70 pamuk oranına sahip kumaş türleri; kış aylarında ise pamuk ve polyester karışımı kumaş türleri olmalıdır.
  • Kalıp: Her insanın vücudu farklı özellikler taşır. Bu nedenle eşofman altı seçerken diz altı boyunuzdan bacak kalınlığınıza pek çok farklı özgün ölçü bulunur. Bedeninize uygun kalıpta bir eşofman seçmek yürürken, spor yaparken veya koşarken yüksek verimlilik almanızı sağlar.
  • Renk: Opsiyonel bir dikkat noktası olan, eşofman altında renk seçimi aslında önemlidir. Çünkü eşofman altınızın üstüne bir üst giyim ürünü seçerken zorlanıyorsanız, doğru bir renk tercih etmemiş olabilirsiniz. Siyah, gri, kırmızı, beyaz gibi ana yelpazedeki renklerde eşofman altı satın almak, size kombin kolaylığı sağlayacaktır.

 

Pamuklu Eşofman Diz Yapar Mı?

Nors Kadın Gri Eşofman AltıPamuklu kumaş, esneme payı en az olan kumaş türlerinden birisidir. Yüksek ısıya dayanıklı, hava alan ve sıkı dokunmuş yapısı, ilerleyen yıllarda kullanımdan doğan deformelerin önüne geçer. Elbette çok uzun yıllar kullanılan her giyim ürünü gibi yıpranma payı hesaba katılmalıdır. Fakat eşofman altınız eğer %100 pamuk ise deforme olma, diz veya dirsek izi çıkarması, diğer tüm kumaş türlerine oranla en uzun sürede olacaktır.

  

Nors Kadın Gri Eşofman Altı Ürünümüzü Satın Almak İçin Tıklayın.

 

Eşofman Ne Zaman Giyilir? 

Nors Erkek Siyah Eşofman AltıEşofman giymenin mevsimi veya zamanı yoktur demek, yanlış olmaz. Her mevsimde, her aktivitede kullanılabilen birbirinden şık Nors eşofman altlarına göz attığınızda; her birini hem günlük yaşamda hem de sporda giyebileceğinizi mutlaka göreceksiniz. Kaliteleri ve şık duruşlarıyla sizleri asla yarı yolda bırakmayacak olan Nors eşofman altlarını, sepetinize ekleyerek hızlıca satın alabilirsiniz. İster spor yaparken ister piknikte ister koşuda ister arkadaşlarınızla buluşacağınızda, eşofmanlarınızı giyip rahat bir nefes alabilirsiniz.

 

 Nors Erkek Siyah Eşofman Altı Ürünümüzü Satın Almak İçin Tıklayın.