Kadınlar için tasarlanan farklı uzunluklardaki onlarca farklı tişörte nazaran, erkekler için tasarlanan tişörtlerde uzunluk seçeneği çok da geniş bir aralıkta değildir. Farklı tasarımlar arasında 5-10 cm kadar bulunan farklar, tişörtün giyildiğinde hangi hizaya geldiğini değiştirse de görünüm açısından çok büyük farklar yaratmaz. Yine de bazı durumlarda kalıp farklılıkları sebebiyle çok kısa veya çok uzun erkek tişörtlerine rastlamak mümkündür. Peki erkek tişört uzunluğu nasıl olmalı?

Erkek tişörtlerinde uzunluk minimum pantolon kemeri hizasını geçecek şekilde, maksimum ise kemer hizasını tümüyle kapatacak şekilde olmalıdır. Daha kısa tişörtler küçük gelmiş izlenimi yaratmanın yanı sıra, vücut ölçülerinin yanlış algılanmasına sebebiyet verecektir. Daha uzun erkek tişörtlerde ise “çok büyük gelmiş” izlenimi oluşacaktır. Elbette bu uzun olma halinde, oversize erkek tişörtlerini hariç tutmak gerekir.

Erkek Tişört Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Erkek tişörtlerinde rahatlık ön planda olmalıdır. Hangi kalıp tercih edilirse edilsin, özellikle seçilmediyse vücudu saran bir forma sahip olmamalıdır.
  • %100 pamuklu kumaş, erkek tişörtleri için idealdir. Terleme oranının yüksek olması sebebiyle mümkün olduğunca polyester, polyamid ve elastan gibi kumaş türlerinden kaçınılmalıdır.
  • Renk seçimi erkek tişörtlerinin en zor kısımlarından birisidir. Kadınlar, binlerce farklı renkte ürün tercih etse erkeklerde genellikle lacivert, siyah, mavi, yeşil gibi ana renkler sevilerek kullanılır. Bu nedenle satın aldığınız tişörtün, diğer giyim ürünlerinizle uyumlu olması açısından bu renklerde olmasına veya bu renklerle uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz.

 

Erkek Tişört Pantolon İçine Sokulur Mu?Basic Loose Çağla Erkek Tshirt

Herkesin tarzı, kendisine özgüdür. Aynı tişörtü hatta hatta aynı pantolon ve ayakkabıyı farklı kişiler giydiğinde ortaya bambaşka görüntüler çıkabilir. Bu, vücut tipinden boya dek uzanan farklılıklar silsilesinin yanı sıra giyim ürünlerini kullanım farklılıklarıyla da ilgilidir. Kimileri göbeği sıfırlanacak şekilde tişörtünü pantolonunun içine sokarken, kimileri tamamen dışarda olmasını tercih etmektedir. Bu seçim, tamamen size bağlıdır.

 

Basic Loose Çağla Erkek Tshirt Ürünümüzü Satın Almak İçin Tıklayın.

 

XL Kaç Beden Erkek Tişört?

Erkek ve kadın bedenleri aslında farklı değildir. Fakat erkeklerin vücut kalıpları kadınlarınkine nazaran çok daha geniş olduğundan, aynı bedendeki kadın ve erkek tişörtleri arasında 2-3 beden fark varmış gibi görünür. Erkek tişört bedenleri ve ölçüleri ise şu şekildedir;

 

Beden

Göğüs Ölçüsü

Bacak Uzunluğu

Bel Genişliği

Small (44-46)

86- 93 cm

99- 104 cm

74- 81 cm

Medium (48-50)

94- 101 cm

103- 108 cm

82- 89 cm

Large (52-54)

102- 109 cm

107- 110 cm

90- 99 cm

XLarge (56-58)

110- 117 cm

109- 114 cm

100- 109 cm

XXLarge (60-62)

118- 125 cm

113- 118 cm

110- 121 cm