Günlük seyahatler, uzun süreli tatiller ve daha pek çok aktivitemizde büyük boy çantalara ihtiyaç duyarız. Bunun sebebi günlük alışkanlıklarımızı besleyen çeşitli eşyaları yanımızda bulundurmanın hem işlevsel hem de güven verici olmasıdır. Büyük boy çantaları birer valiz gibi kullanma eğilimi oldukça yaygındır. Fakat büyük boy bir çanta yine de sırtta taşınacağı için, tamamen dolu olmamalıdır. Çok ağır bir çanta, türü ne olursa olsun sizi fiziksel anlamda zorlayacaktır. Büyük boy çantalarda da bu hassasiyet gözetilmelidir. İç hacmi geniş çantalar, büyük boy çanta olarak adlandırılır. İçerisine elbette günlük bir sırt çantasından çok daha fazla eşya sığdırılabilir, fakat dikkat edilmesi gereken nokta çanta ne kadar büyük olursa olsun taşıyabileceğinizden fazla yük bulundurmamaktır.

Neden Büyük Boy Çanta Tercih Etmeliyim

Neden Büyük Boy Çanta Tercih Etmeliyim?

Günübirlik bir geziye gidiyorsanız, yanınızda çok fazla eşya taşımak istemezsiniz. Fakat birkaç gün veya çok daha fazla sayıda gün evinizden uzakta vakit geçirecekseniz asgari bazı malzemelere ihtiyaç duymanız oldukça doğaldır. Örneğin yaz aylarında yalnız başınıza veya arkadaşlarınızla bir kampa gidiyorsanız, havlu, pike, çadır, mat, suluk, bardak, diş fırçası ve macunu, şampuan gibi çok sayıda günlük bakım ürünleri ve yedek kıyafetlere ihtiyaç duyacaksınız demektir. Bu tür eşyaların tamamını günlük bir sırt çantasına sığdırma olanağınız yoktur. Tüm bu eşyalarınız için valiz taşımayı tercih edeceğinizi düşünüyorsanız, her seferinde yere koyulup açılması gereken bir valizin size ne denli zorluk çıkaracağını hatırlamanız gerekir.

 

Brixton Deal Omuz Çantası - BasaltBüyük Boy Çantalar Sırt Ve Boyun Ağrısı Yapar Mı?

Çantaların boyutu büyük olunca genellikle içerisine ağzına kadar eşya konur, fakat bu maalesef sağlıklı bir yöntem değildir. Vücut ağırlığınıza oranla taşıyabileceğiniz yük miktarı bellidir. Bu miktarın üzerinde bir ağırlık varsa, ne yaparsanız yapın kas ağrıları çekmeniz normaldir. Elbette büyük boy çantanızı olması gerektiğini kadar eşyayla doldurup yola çıkıyorsanız bu bir sorun oluşturmaz. Arada bir elinizle taşıyarak sırtınıza ve boynunuza binen ağırlığı hafifletebilirsiniz. Ayrıca doğru bir çanta boyu ayarıyla hiçbir sağlık sorunu yaşamadan büyük boy çantanızı taşımanız da mümkündür.

Brixton Deal Omuz Çantası - Basalt model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

Büyük Boy Çantaların Boyu Nasıl Ayarlanır?Brixton Deal Omuz Çantası - Pine

Çantaların kayışlarında bir ayarlama aparatı yer alır. Çanta kayışınızı tamamen açıp sırtınıza takıp, bel boşluğunuza oturana dek kapatırsanız kendiniz için ideal boyu ayarlamış olursunuz.

 

Brixton Deal Omuz Çantası - Pine model ürünümüzü satın almak için tıklayın.