Bilgisayar çantaları seçeceğiniz marka ve modele göre farklı boyutlara sahip olabilir. 13 inç’ten başlayan ve 16 inç’e varan bilgisayar çantası ölçüleri görebilirsiniz. Fakat elbette bir bilgisayar çantası yalnızca laptopunuzun sığacağı ölçülerden ibaret değildir. Bilgisayarınızın şarj kablosu, kablosuz mouse gibi bilgisayar aksesuarlarının da rahatça sığabileceği bir çanta seçiminde bulunmak, sizi sırt çantanızın içinde bu aksesuarları arama zahmetinden kurtaracaktır. Bilgisayar çantalarının iç hacimleri, bu aksesuarlara yer verilecek şekilde ayarlanır. Uzunluğu ise, laptop ölçüleri baz alınarak tasarlanır. Bilgisayar çantaları dünyanın her yerinde benzer standartlara sahip laptopların ölçüleri baz alınarak hazırlanır.

Laptop ölçüsü nasıl alınır

Laptop Ölçüsü Nasıl Alınır?

Laptop ölçüleri inç ölçü birimiyle belirlenmektedir. İnç ise, kare veya dikdörtgen bir zeminin köşegen uzunluğu alınarak hesaplanır. Metreyi veya bir ipi laptopunuzun en uzun iki köşesi arasında tutarak bilgisayar ölçünüzü öğrenebilirsiniz. İp kullanıyorsanız daha sonra bir cetvel üzerine yerleştirerek laptop ölçünüzü görmeniz mümkündür. Bu adımdan sonra geriye kalan tek şey, ölçü birimini cm’den inç’e çevirmektedir. 1 inç, 2.54 cm’e denk gelmektedir. Bilgisayarınızın ölçüsünü bilmeden, bilgisayar çantası almak neredeyse imkansızdır. Eğer bilgisayar ölçülerinizden küçük bir çanta alırsanız, bir laptop çantasından beklediğiniz verimi alamazsınız. Bu nedenle bilgisayar çantası seçiminden önce laptopunuzun boyutunu ölçmeniz gerekebilir. Yakın zamanda aldığınız bilgisayarınızın ölçüsünü hatırlıyor olabilirsiniz, fakat uzun zaman önce aldıysanız ve laptop üzerinde herhangi bir bilgi yer almıyorsa bilgisayarınızın ölçüsünü almak size kalacaktır.

 

Laptopa Uygun Çanta Nasıl Seçilir?Hatch Laptop Sırt Çantası 15 inç - Brick

Bilgisayarınız için çanta seçmeden önce ilk adım laptop ölçünüzü öğrenmektir. Bu ölçüye uygun çantalar arasından dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz. Çok bölmeli, su geçirmez kumaştan üretilen, iç kısmında darbe koruyucu malzeme bulunan bilgisayar çantalarını veya yalnızca laptopunuzu saracak bir kılıfı satın alabilirsiniz. Eğer bir kılıf satın alıyorsanız, laptop şarj kablonuzu ve kablosuz mouse aksesuarınızı da taşıyabilmek için bir çantaya daha ihtiyaç duyacağınızı unutmayın.

Hatch Laptop Sırt Çantası 15 inç - Brick model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

Bilgisayar Çantaları Renkleri Neler?Hatch Laptop Sırt Çantası 15 inç - Coal

Bilgisayar çantalarında geniş bir renk aralığı görmek isteyen herkes nors.com’u mutlaka ziyaret etmelidir. Füme, siyah, kırmızı, mavi ve daha pek çok farklı renk seçeneği sunan sitede, dilediğiniz özellikleri taşıyan çok sayıda bilgisayar çantası göreceksiniz.

 

Hatch Laptop Sırt Çantası 15 inç - Coal model ürünümüzü satın almak için tıklayın.